Poprad 28. mája (TASR) – Počas tohto roku čaká centrum mesta Poprad revitalizácia zelene a úprava oddychových plôch. Poslanci na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva schválili úpravu rozpočtu o 48.000 eur s cieľom oživiť priestory centra mesta, Námestia sv. Egídia a priľahlých ulíc. Mesto uvedený zámer predpokladalo realizovať v roku 2013, avšak pre požiadavky občanov rozhodlo o jeho presunutí na tento rok.
Podtatranská samospráva plánuje v tomto roku oživiť Ulicu 1. mája. "Časť Ulice 1. mája, ktorá je súčasťou pešej zóny, chceme oživiť najmä zeleňou a mestským mobiliárom, ktorý zahŕňa lavičky na sedenie, malé smetné nádoby a kvetináče. Chceli by sme, aby to bolo v rovnakom dizajne. Do kvetináčov vysadíme dvojmetrové stromy a kvetináče budú doplnené kvetmi. Podmienky na vyhlásenie súťaže na dodávku mobiliáru a zelene chceme spracovať v najbližších dňoch," povedala vedúca odboru výstavby Mestského úradu(MsÚ) v Poprade Kristína Horáková.
Tento krok je súčasťou systémového riešenia na oživenie centra mesta tak, ako si ho mesto vytýčilo vo svojom programe. Finančné prostriedky plánuje samospráva použiť zo štátneho rozpočtu a tiež z bežných výdavkov v rámci programu Prostredie pre život.
TASR informovali z MsÚ v Poprade.